Moduleopdracht van de module Klantgerichte communicatie en presenteren over gastvrijheid aan de hand van een klantreis in eigen organisatie.
Exameninformatie
Deze module wordt afgesloten met een moduleopdracht. Je maakt de moduleopdracht individueel en zelfstandig.
Stap 1: Wat lever je in?
Je levert jouw visie, denkrichting met betrekking tot gastvrijheid in, die laat zien dat je kennis hebt van de begrippen die horen bij gastvrijheid. Je baseert dit op, en onderbouwt dit met de gesprekken die je voert. Daarnaast laat je zien dat deze visie is onderbouwd door waarderend onderzoek, waarin je aandacht hebt gehad voor de verschillende perspectieven van alle betrokken stakeholders.
Deze moduleopdracht kun je maken op basis van jouw eigen organisatie of aan de hand van een organisatie in jouw (directe) omgeving. Denk bij jouw organisatie aan de sportclub waar je lid van bent, een vereniging waar je iets doet, of het bedrijf waar je wellicht een bijbaan hebt.
Stap 2: Waar moet de opdracht aan voldoen?
In jouw moduleopdracht werk je de volgende stappen/deelopdrachten uit die zijn afgeleid van de algemene leerdoelen, in de volgorde waarin ze worden genoemd:
2A: Een begrippenlijst die betrekking heeft op gastvrijheid in de context van jouw organisatie. Met andere woorden; woorden, termen, onderwerpen die voor jou te maken hebben met gastvrijheid in jouw organisatie. Denk bijvoorbeeld aan gastvrijheid, service en standaarden (en dan de betekenis daarvan in jouw organisatie). Daarmee laat je zien kennis te hebben van de begrippen en dat je deze weet te vertalen en begrijpen binnen de voor jou relevante omgeving. Een begrippenlijst is een lijst van onderwerpen die volgens jou te maken hebben met gastvrijheid van belang zijn en die voor jou zelfs de basis vormen van gastvrijheid. Benoem er minimaal 10.
2B: Minimaal 1 voorbeeld van een klantreis die betrekking heeft op jouw organisatie en die gebaseerd is op een (denkbeeldige) klant van jouw organisatie. Je onderbouwt deze klantreis door de inzet van Waarderend Onderzoek waarin je de betreffende klantreis toetst met de betreffende klant(groep) en betrokken interne stakeholders. Dit heb je al in de lessen geoefend. Kijk dus vooral terug naar de lessen waarin je voorbeelden hebt moeten zoeken en waar je op zoek bent gegaan naar tools om een klantreis goed te maken. Denk ook terug aan de voorbeelden van de Game Changers.
2C: Je maakt een voorstel om 3 momenten van de waarheid (WOW-momenten) nog beter te maken. Dat kun je bijvoorbeeld doen door aan processen te denken of aan de theorie van Herzberg (satisfiers versus dissatisfiers). Welke afspraken stel jij voor om die 3 WOW-momenten te standaardiseren en daardoor nog beter te maken? Maak per WOW-moment een voorstel voor een proces. Hierbij kun je wederom de voorbeelden en manieren van werken uit de lessen erbij nemen.
Leg in jouw uitwerking een duidelijk verband tussen de theorie uit de module en de praktijk en zorg voor een goede onderbouwing van door jou gemaakte keuzes.
Stap 3: Wat is de opbouw en structuur van de opdracht?
De moduleopdracht bevat minimaal de volgende onderdelen:
Voorblad met de volgende informatie:
Voorletters en naam
Studentnummer
Datum
Schoevers
Naam van de opleiding die je volgt
Naam van de module
Voorwoord
Je stelt jezelf voor, geef aan voor wie je de moduleopdracht schrijft en geef de aanleiding weer voor het schrijven van de moduleopdracht.
Samenvatting
Je maakt een samenvatting van maximaal 1 pagina van de inhoud van jouw moduleopdracht. Deze samenvatting moet compleet en begrijpelijk zijn voor iemand die de moduleopdracht niet heeft gelezen.
Inhoudsopgave
Inleiding
Je beschrijft de organisatie waarvoor je jouw moduleopdracht hebt gemaakt evenals het belang en de opzet van jouw moduleopdracht.
Begrippenlijst zoals beschreven onder Stap 2A
Uitwerking van de klantreis (in beeld en woord) zoals beschreven onder stap 2B
Uitwerking van stap 2C
Literatuurlijst
Bijlagen (eventueel)
Klantreis visueel
Persona’s uitgewerkt
Eventuele visuele weergave van de visie op gastvrijheid
Beeldmateriaal van sessies in het kader van waarderend onderzoeken
De moduleopdracht bestaat uit minimaal 5 en maximaal 7 pagina’s opgemaakte hoofdtekst (inclusief inleiding) en maximaal 7 pagina’s (A4-formaat) bijlagen, bij regelafstand 1 en lettertype en -grootte Arial 10/11. Het voorblad, het voorwoord, de samenvatting, de inhoudsopgave en de literatuurlijst tellen niet mee in het maximumaantal pagina’s.
Indien je het aantal pagina’s overschrijdt, kan dit negatieve consequenties hebben voor jouw beoordeling.
management en organisatie arbeidsrecht en verzuim business english eindopdracht hbo integrale opdracht hbo associate degree officemanagement event management eventmanagement gedrag in organisaties hbo associate degree officemanagement integrale opdracht integrale opdracht hbo associate degree officemanagement fase 1 klantgerichte communicatie & presenteren klantgerichte communicatie en presentatie klantgerichte communicatie en presenteren management en organisatie marketingcommunicatie next managementsupport next supportmanagement portfolio hbo associate degree officemanagement fase 1 portfolio hbo associate degree officemanagement fase 2 professioneel & oplossingsgericht werken professioneel en oplossingsgericht werken projectmanagement