$ 4.03

Samenvatting Verborgen competitie H4 De differentiële popularisering van sporten in Europa: een langzaam verlies van de hegemonie (Minor Sportmanagement 1)

Samenvatting Verborgen competitie H4 De differentiële popularisering van sporten in Europa: een langzaam verlies van de hegemonie (Minor Sportmanagement 1)

Dit is een samenvatting van het boek Verborgen competitie. Het is hoofdstuk 4 De differentiële popularisering van sporten in Europa: een langzaam verlies van de hegemonie. Geschreven voor de minor Sportmanagement 1, aan NHL Stenden Leeuwarden. Het behoort tot de theorie van week 2 van het vak DBE voor het tentamen van sportmanagement 1.

Preview document (3 of 36 pages)

Unlock document

Download all 36 pages for $ 4.03

Add document to cart
Report Copyright Violation Report Copyright Violation

Knoowy benefits

$ 4.03

Add document to cart
  • check Money back guarantee
  • check Documents can be downloaded immediately
  • check Receive free quiz questions with document

Specifications

Seller

xninax

324 documents uploaded

560 documents sold

Available in bundle

Subjects of Minor Sportmanagement - NHL Stenden Hogeschool

More Minor Sportmanagement ›

dbe theorie More Minor Sportmanagement ›

Log in via e-mail
New password
Subscribe via e-mail
Shopping Cart

Deal: get 10% off when you purchase 3 or more items!

Deal: get 10% off when you purchase 3 or more items!

[Inviter] gives you € 2.50 to purchase summaries

At Knoowy you buy and sell the best studies documents directly from students. <br> Upload at least one item, please help other students and get € 2.50 credit.

Register now and claim your credit